Belgeleri Hizalama

Belgeleri Hizalama

https://xtm-intl.com/?post_type=knowledge_base&p=2631

1. Proje Yöneticisi veya Yönetici olarak Kullanıcılar sekmesine gidin ve hizalama işlemini gerçekleştirecek kullanıcının adına tıklayın.

2. Erişim hakları sekmesini açın, Hizalama erişim hakkını, Çeviri Belleği alanındaki doğru sütuna ekleyin ve Kaydet butonuna tıklayın.

3. Hizalama erişim hakkı verilen kullanıcı olarak, ÇB sekmesine gidin ve Hizala butonuna tıklayın.

4. Referans adını girin, kaynak ve hedef dilleri ile birlikte müşteriyi seçin.

5. Dosya Seç butonunu tıklayarak kaynak dosyayı seçin.

6. Dosya Seç butonunu tıklayarak hedef dosyayı seçin ve daha sonra Hizala butonuna tıklayarak işlemi başlatın.

7. İstenen hizalama, Hizalama geçmişi alanında görüntülenecektir. Durum, Devam Ediyor’dan Tamamlandı’ya geçene kadar bekleyin.

8. Durum, Tamamlandı’ya geçtikten sonra İndir butonuna tıklayın.

9. İndirilen arşivde her zaman iki Excel dosyası bulunur. Hizalandı.xlsx dosyası, tüm hizalanmış segmentleri içerirken hizalandı.90+.xlsx dosyası, sadece %90’ın üstünde bir oranda eşleşen segmentleri içerir. Yüksek doğrulukta bir ÇB oluşturmak için sadece Hizalandı.90+.xlsx belgesini incelemeniz tavsiye edilir.

10. Hedef segment renkleri, doğruluk olasılığını görsel olarak temsil eder. E sütunu, eşleşme olasılığı 0 ila 1 olan segmentleri listeler. Sıfır (0) değeri, eşleşme olmadığı anlamına gelirken 1 değeri, %100 eşleşme olduğu anlamına gelir. Bu iki değerin arasındaki değerler ise güvenilirlik düzeyini temsil eder. Hatalı eşleştirilen segmentleri kopyalayarak, yapıştırarak veya silerek bu dosya üzerinde düzeltin.

11. Hizalama dosyasını gözden geçirip düzelttikten sonra, burada tarif edilen ÇM İçeri Alma (ÇB’nizi İçeri Alma) özelliğini kullanarak XTM’e geri yükleyin.

Comments are closed.