Hasta raporlarının çevirisi

Ülkemizde sağlık turizmi büyük bir sektördür. Özel hastanelerimiz kaliteli sağlık hizmetlerini Avrupa’ya göre daha hesaplı ve başarlı bir seviyede sunmaktadır.

Yabancı hastalara uygulanan testler, tedaviler ve sonrasında hazırlanan hasta raporları İngilizce başta olmak üzere Arapça ve Fransızca dillerine çevrilmektedir. 

Yabancı hastaların sigorta kurumlarından ödeme alabilmek için bu belgelerin hızlı ve hatasız çevirisi büyük önem taşır. 

Nubuto ülkemizin büyük hastanelerini tarafından yılladır kullanılan bir çeviri yazılımıdır. Yabancı hastaların yoğunluğna göre Nubuto’dan sadece çeviri, çeviri ve ekip yönetimi, çeviri otomasyonu hizmetlerini alabilirsiniz. 

1. Sadece çeviri

Yabancı hasta sayınız düşükse, bir kişilik Nubuto tercüme paketini alın. Hasta raporlarında sürekli tekrar eden alanları sadece bir defa çevireceksiniz. Sonraki raporlarda aynı alanları Nubuto çeviri belleiğinden hatırlayarak eski çevirilerle otomatik dolduracaktır. Eğer bir bölüm tamamen aynı değil ama benzer bir metin içerisiyorsa, Nubuto benzerliği ve benzerlik oranını da gösterir. Bu özelliği kullanarak benzer metin üzerinde ufak değişiklik yaparak yeni raporun çevirisini kolayca tamamlayabilirsiniz.

2. Çeviri ve ekip yönetimi

2 kişilik hesaplardan başlayarak Nubuto ekip yönetimi özelliği size açılır. Bu özelliği kullanarak yapılacak çeviriyi farklı çevirmenlere veya çeviri bürolarına gönderebilirsiniz. Tüm ekip aynı veritabanını kullanacağı için eski çevirileri tekrar kullanma özelliği açık olacaktır. Ekip yönetimi ile daha çok hasta belgesini daha hızla ve aynı kalite seviyesinde çevirebilirsiniz. 

3. Çeviri otomasyonu

10 kişilik hesaplardan başlayarak çeviri otomasyonu özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Bu özellik için hastanenin bilgi işlem (IT) birimiyle birlikte ön çalışma yapmamız gerekir. Aktifleştiğinde hastane yönetim sistemindeki hasta raporunu otomatik olarak Nubuto’ya yükler. Çevirisi tamamlanan raporu da yeniden hastane yönetim sistemine gönderir. Sisteminiz destekliyorsa yabancı hasta cep telefonu üzerinden en kısa sürede rapor çevirilerine ulaşabilecektir. Müşteri memnuniyetini ve çalışan verimini artıran bu çeviri otomasyonu özelliğinde hasta adı soyadı, pasaport numarası gibi kişisel bilgileri maskelemek mümkündür.      


Comments are closed.