Hedef dosya adlarına dil kodu ekleme veya bu kodları güncelleme

Dil Kodu Ekleme ve Güncelleme

Eğer ek bir ayar yapmadıysanız, çeviri için Nubuto’ya yüklediğiniz dosyaları, çeviri tamamlandıktan sonra indirdiğinizde dosya isimleri aynı kalır, değiştirilmez. Dosya adlarına dil kodu eklemeyi veya mevcut dil kodlarını çevrilen dile göre otomatik güncellemeyi istiyorsanız, Nubuto’da bu mümkündür.

Her gün onlarca bazen yüzlerce dosya yerelleştiren tercüme büroları için dosyalara dil kodu ekleme özelliği ciddi zaman kazandırır.

1. Yapılandırma > Ayarlar > Dosyalar > Dosya indirme adımlarını uygulayın. Sonra, hedef dosya adlarına dil kodu eklemeyi veya bu kodları güncellemeyi etkinleştirin.

Hedef dosya adlarına dil kodu ekle veya bu kodları güncelle

2. Bir proje oluşturun, çeviriyi tamamlayın ve hedef dosyaları indirin. Kaynak dosya adının son kısmı, uzantıdan önce alt çizgi ile ayrılan kısa bir dil kodu içeriyorsa (örneğin SoureFile_en.txt gibi), oluşturulan hedef dosyanın adında bu kısım hedef dile göre değiştiridiğini göreceksiniz. Örneğin, hedef dil Fransızcaysa, “SourceFile_fr.txt” olacaktır. Dosya adının sonunda hiç dil kodu yoksa veya bu kod tanınamazsa, hedef dil kodu, dosya adının sonuna eklenecektir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*