Neden Nubuto ile Çeviri Yapmalıyım

Neden Nubuto ile Çeviri Yapmalıyım

Nubuto öncelikle bir CAT – Computer Aided Translation (BDÇ: Bilgisayar Destekli Çeviri) aracıdır. Diğer bilgisayar destekli çeviri araçları gibi, eski çevirileri hatırlatarak, terimleri çıkartıp göstererek, otomatik yazım ve kalite kontrol yaparak çevirmenlerin işini kolaylaştırır. 

Sürekli benzer hatta aynı belgeleri çeviren kurumlar Nubuto ile çeviri yapmayı çok severler. Çünkü Nubuto bir yandan çeviri kalitesini korurken, diğer yandan maliyetleri azaltır.

Nubuto sıradan BDÇ araçlarına ek olarak, oyun ve e-ticaret platformlarını yerelleştirmeye odaklanan bir çeviri aracıdır. Gerek teknolojik altyapısı, gerekse ek bağlantı, filtre ve kalite yönetim araçlarıyla oyun ve e-ticaret firmalarının bir numaralı tercihidir.

Nubuto aynı zamanda dünya devi yayıncıların ve pazarlamacıların da tercihidir çünkü Adobe programlarıyla birebir uyumludur. Indesign ve Photoshop gibi yaygın Adobe programlarında hazırlanan kataloglar, ilanlar ve imajlar Nubuto ile çok daha kolay yerelleştirilebilir. Nubuto hem grafikerlere hem de çevirmenlere zaman kazandırır.

Nubuto görerek, test ederek çeviri yapılabilen bir araçtır. Kendi iç özelliklerine ek olarak gerektiğinde uyumlu araçlar yardımıyla yaptığınız yerelleştirmeyi görsel olarak ekrana getirir. Böylece oyunun, kataloğun ya da websitesinin neresinde olduğunuzu bilerek değişiklik yapabilirsiniz.

Nubuto’yu ve yurtdışındaki adıyla XTM Cloud’u popülerleştiren diğer özelliklerinin başında proje yönetiminin aynı programın içerisinde olmasıdır.

Eskiden çeviri şirketleri projelerini kaydetmek için ayrı programlar kullanır, çevirilerini yapmak için de farklı programlarda çalışırlardı. Günümüzde tek platform üzerinden tüm süreçleri yönetmek daha akıllıca.

Nubuto ile aynı ekrandan yeni proje açıp, dosyalarınızı yükleyebilir ve çeviriyi yapacak ve kontrol edip düzeltecek ekibinize atayabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için bilgisayarınızın tarayıcısını ya da Nubuto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Evet yanlış okumadınız. Nubuto mobil uygulaması var; proje yöneticileri çevirileri mobil uygulamayla yükleyip çevirmenlere atayabiliyorlar. Aynı mobil uygulama üzerinden çevirmenle veya müşteriyle iletişime geçebiliyor, dosyaların ne kadarının tamamlandığını görebiliyorlar.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*