Alt Yükleniciye İş Verme

Alt Yükleniciye İş Verme

Farklı çeviri firmalarına iş vermeniz gerektiğinde Nubuto’nun gizliliği koruyan bir özelliği daha yanınızda. Örneğin, kurumunuz birden farklı çeviri ajansıyla sözleşmeli olabilir veya çevrilmesi gereken bazı dilleri başka bir çeviri firmasının yapmasını tercih edebilirsiniz. Bu durumda diğer çeviri firmalarının Nubuto’larına bağlanabilmek için iki Nubuto hesabı arasında güvenli bir köprü kurulması gerekir. Aşağıdaki adımları uygulayarak alt yüklenici adını verdiğimiz bu özelliği kullanabilirsiniz. 

Diğer çeviri şirketlerine iş atamak için o şirketlerin kendi ücretli Nubuto lisansları olması şart değildir. Sizin lisanslarınızı kullanarak da alt yüklenici olarak çalışabilirler.

Bu özelliğin faydası, çeviri şirketlerinin kendi ekiplerini kurabilmeleri  ve ekiplerinin iletişim bilgilerini birbirleriyle paylaşmak zorunda kalmadan işbirliğine devam edebilmeleridir.

  1. Şu adımdan başlayın: Yapılandırma Sekmesi > Ayarlar > Sistem > Alt Yükleniciye İzin Ver > Kaydet. Ayarlar
  2. Sonra yeni LSp eklemeniz gerekir: Kullanıcı Sekmesi > Dil Hizmet Sağlayıcıları (Language Service Providers) > Dil Hizmet Sağlayıcısı (LSP) Ekle. Kullanıcılar
  3. Kırmızı yıldızla işaretlenen yerleri doldurun, sonra ekle düğmesine basın. LSP bilgileri
  4. LSP’nin iletişim bilgilerini girdikten sonra kaydet düğmesine tıklayın. İlgili alanları doldurmak için alt yüklenicinize danışın. Alt yüklenici, LSP’ye gönderebilmek için bağlantı bilgilerinizi isteyecektir. Bağlantı bilgileri
  5. Dilleri seçin, bir fiyat kartı oluşturun ve alt yüklenicinin erişim haklarını belirleyin. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için Bilgi Bankası’ndaki diğer makalelere de göz atabilirsiniz.

Comments are closed.