Sürekli Çeviri

Oyunlar, mobil uygulamalar, alışveriş siteleri gibi platformlar gün boyunca, sürekli olarak kullanılmaktadır. Bu platformlarda sürekli yeni içerik üretilmektedir. Birden fazla ülkede veya dilde çalışan bir uygulamanız varsa, güncellemeleri en kısa sürede yerelleştirip canlıya almak, pazardaki müşterilerinize daha iyi hizmet vermek açısından önemlidir. Çeviri ne kadar hızlı ve doğru yapılırsa, pazara giriş hızı ve pazarda tutunma gücü artar.

Sürekli çeviri nedir, ne işe yarar?

Sürekli çeviri veya kesintisiz yerelleştirme dediğimiz yöntem İngilizce “continuous localization” olarak adlandırılıyor. Sürekli çeviri altyapısı kurulduğunda, çeviri için mail atmak, içeriği indirip göndermek, bir platforma yüklemek gibi işlemler aradan kalkıyor. Dosya alışverişini yapay zeka destekli bağlantılar yapıyor. Sürekli çeviri özelliği sayesinde daha hızlı ve daha doğru yerelleştirme yapılabiliyor.

Nubuto’da sürekli çeviri nasıl yapılıyor?

Sürekli çeviri için uygulamanızı veya platformunuzu Nubuto altyapısına bağlamanız gerekiyor. Bağlantı kurulduktan sonra, Nubuto düzenli aralıklarla websitenizi, uygulamanızı veya içerik platformunuzu tarıyor ve yeni içeriği kendisi fark ederek sisteme yüklüyor. Sistemde otomatik çeviri tanımlıysa çeviri yapay zekayla yapılıyor. Sistemde insan çevirisi tanımlıysa dosya bir çevirmene yönlendiriliyor. Her iki durumda da, çeviri gereken kontrol ve edit aşamalarından geçiyor. Yayına hazır olan çeviri Nubuto tarafından sizin platformunuza yükleniyor.

Sürekli çevirinin avantajları nelerdir?

7/24 çalışıyor. Dosya alma, verma, email atma, dosyaları yükleme, indirme, telefonla arama gibi bugüne kadar manuel yaptığımız pekçok işlemden kurtuluyoruz. Proje yöneticileri ve ürün müdürleri el yoran manuel adımlarla zaman kaybetmiyor, tamamen işin kalitesine ve hızına odaklanabiliyor. Kazanılan ekstra zamanı çevirmenler ve editörler daha kaliteli çeviri yapmak için kullanıyor. Kod yazan programcılar da bu zamanı kendi işlerine odaklanarak kullanabiliyorlar.

Sürekli çeviri ve kesintisiz yerelleştirme farklı dillerde ve dosya formatlarında kullanılabiliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve bir Nubuto yerelleştirme uzmanıyla görüşmek için bize ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*