Xbench ile QA Nasıl Yapılır ?

Xbench ile QA Nasıl Yapılır ?

Çeviride kalite kontrolü için Nubuto’nun kendi kalite kontrol özellikleri bazen yeterli olmayabilir. Veya bazı dosyalarda, özellikle büyük hacimli ve çok parçaya bölünen çeviri projelerinde Xbench gibi harici bir program yardımıyla terim hatalarını, tutarsız ve eksik çevirileri, yazım yanlışlarını ve stil uyumsuzluklarını çok daha hızlı tespit edebilirsiniz.

Başlamadan önce, bilgisayarınızda Xbench 3.0 build 1434 veya daha güncel bir sürümün kurulu olduğundan emin olun. 1. Yapılandırma > Ayarlar > Çeviri > İş akışı ve erişim adımlarını uygulayın. Daha sonra çevirmenlere Xbench’i kullanma yetkisi verin.

Xbench ile QA nasıl yapılır yapılandırma 2. Nubuto Editörde, solda yer alan QA ikonuna tıkladıktan sonra Xbench’i seçin. Xbench ile QA nasıl yapılır editör 3. Bir .xbpkg dosyası indirilir. İndirilen dosyaya tıkladığınız anda bilgisayarınızda kurulu olan XBench açılır. Ancak, bu tür dosyaları açmaya her zaman izin ver seçeneğine de tıklayabilirsiniz. Böylelikle Nubuto Editörde XBench’i aç dediğiniz anda XBench otomatik olarak açılır. Xbench ile QA nasıl yapılır her zaman açık 4 Artık XBench’te çeviriniz için QA yapabilirsiniz. Aynı zamanda, XBench’te bir hata varsa, bu hatayı seçebilir, ctrl+e’ye tıklayarak hatalı segmenti etkinleştirebilir ve hatayı doğrudan Nubuto Editör üstünden düzeltebilirsiniz. Xbench ile QA nasıl yapılır xbench

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*